Sportovní unie Chrudimska


Výsledky ankety
Nejúspěšnější sportovec Chrudimska za rok 2008




              Přejít ke kategorii:






Jednotlivci - mládež


UmístěníJménoKlubová příslušnostBody
1.PŮLPÁN Jakub (1998)TJ ŠO Chrudim73
Šachy - dvojnásobný mistr ČR,stříbrný na ME
2.JENÍČKOVÁ Michaela (1992)ŠAK Chrudim48
Lehká atletika - dvojnásobná mistryně ČR dorostenek v chůzi, reprezentace ČR při mezistátním utkání v Maďarsku
3.BOHÁČ Jan (1995)Oddíl karate Hlinsko33
Karate - 1.místo v žebříčku ČR starších žáků, 3. a 7.místo na MČR, 28 medailí ze soutěží v ČR
4.ŠTEFCOVÁ Kristýna (1996)Sokol Chrast18
Stolní tenis - 2. místo v žebříčku ČR mladších žákyň, 3x bronz z MČR, mnoho úspěchů i na mezinárodní úrovni
5.VÁGNER Jakub (1989)FK ERA-PACK Chrudim15
Futsal - reprezentant U-21, dvojnásobný mistr ČR v kategorii dospělých
6.PŮLPÁN Matěj (2001)TJ ŠO DDM Chrudim5
Šachy - 2. a 4.místo na MČR
7.JÁNOŠÍKOVÁ Lenka (1991)TC Chrudim4
Tenis - 28.místo na žebříčku dorostenek ČR
8.ŠÍDLO Pavel (1993)Shotokan karate Chrudim2
Karate - 3. místo na MČR mladšího dorostu v kategorii kumite
KOPECKÝ Lukáš (1991)FK ERA-PACK Chrudim2
Futsal - reprezentant U-19
10.KOUDELKA Tomáš (1990)FK ERA-PACK Chrudim1
Futsal - reprezentant U-19
11.BENEŠ Tomáš (1991)FK ERA-PACK Chrudim0
Futsal - reprezentant U-19
MUDROCH Pavel (1993)HBC Jokerit Chrudim0
Hokejbal - 2. místo v NHbL
SLOVÁČEK Matěj (1990)FK ERA-PACK Chrudim0
Futsal - reprezentant U-21
VALENTOVÁ Dominika (1992)ŠAK Chrudim0
Lehká atletika - 5. místo na MČR dorostenek v běhu na 300 metrů překážek


Jednotlivci - dospělí


UmístěníJménoKlubová příslušnostBody
1.TICHÝ Michal (1978)MO ČSR Slatiňany50
Sportovní rybolov - dvojnásobný mistr světa a mistr ČR
2.MACHÁČEK Josef (1957)AMK H.Městec37
Motorismus - pětinásobný vítěz Rally Dakar, účastník Rally Leningrad-Peking 2008
3.MELLER Tomáš (1975)FK ERA-PACK Chrudim32
Futsal - reprezentant ČR, 4x mistr ČR, nejlepší brankář roku
4.RÁJA Jan (1972)Holičky u H.Městce20
Dostihový sport - 3. místo v šampionátu 2008, vítěz 273 rovinových dostihů, účastník VP
5.MAREŠ Roman (1975)FK ERA-PACK Chrudim13
Futsal - reprezentant ČR, 4x mistr ČR, nejlepší hráč roku
6.FIANTOVÁ Erika (1975)AVZO TSČ Chrudim10
Kynologie - coursingový vítěz roku 2008, Český a Slovenský šampion 2008
7.PŘÍHODA Lukáš (1988)KC Hlinsko7
Cyklokros - reprezentant v kategorii do 23 let
KOPECKÝ Marek (1977)FK ERA-PACK Chrudim7
Futsal - reprezentant ČR, 4x mistr ČR
BONAVENTUROVÁ ŠtěpánkaHK Hlinsko7
Národní házená - nejlepší střelkyně 3.družstva ligové tabulky
10.VLADYKA Petr (1974)FK ERA-PACK Chrudim6
Futsal - 4x mistr ČR, nejlepší střelec fotbalového mužstva AFK Chrudim
11.CHARVÁT Ondřej (1988)Oddíl karate Hlinsko5
Karate - 2x 3. místo na Akademickém MČR
12.ZADINA Marek (1972)HC Chrudim2
Lední hokej - kapitán 5. mužstva 1. ligy
13.DVOŘÁK Petr (1977)AVZO TSČ Chrudim0
Kynologie - 5. místo na MČR v Dogtrekkingu, přední umístění v dalších soutěžích
MAREŠ Michal (1976)FK ERA-PACK Chrudim0
Futsal - reprezentant ČR, mistr ČR
REŠETÁR Lukáš (1984)FK ERA-PACK Chrudim0
Futsal - reprezentant ČR


Kolektivy - mládež


UmístěníNázevPoznámkaBody
1.RONDO Ronov nad Doubravou61
Mažoretky - 4. místo na ME, 2. místo na MČR, 5 individuálních titulů mistryň ČR
2.FK ERA-PACK Chrudimjunioři U-1844
Futsal - 2x stříbrní v juniorské lize
3.AFK Chrudimstarší dorost24
Fotbal - 2. místo v divizi
4.HBC Jokerit Chrudimmladší dorost18
Hokejbal - 2. místo v NHbL
5.ŠAK Chrudimmladší žáci16
Lehká atletika - 1. místo v KP
6.ŠAK Chrudimstarší žákyně14
Lehká atletika - 1. místo v KP, 6. místo v semifinále MČR
7.BC Darren TJ Sokol Chrudimjunioři U-2012
Basketbal - 3. místo v lize U-20
8.BASF TJ Sokol Chrudimmladší dorost6
Házená - 3. místo ve 2. lize
9.TJ Sokol Chrudim2
Mažoretky - přes 200 vystoupení po ČR
10.AFK Chrudimstarší žáci „94“1
Fotbal - 3. místo v divizi
11.ŠAK Chrudimstarší žáci0
Lehká atletika - 2. místo v KP, 6. místo v semifinále MČR


Kolektivy - dospělí


UmístěníNázevPoznámkaBody
1.FK ERA-PACK Chrudimmuži78
Futsal - 4x mistr ČR, účastník UEFA Futsal Cupu
2.MO ČSR SlatiňanyMichal a Tomáš Tichý48
Sportovní rybolov - mistři světa a ČR
3.HC Chrudimmuži36
Lední hokej - nováček 1. ligy, momentálně na 5.místě tabulky
4.Ježci SK Heřmanův Městecmuži11
Hokejbal - nováček 1. NHbL, momentálně na 6. místě tabulky
5.HK Hlinskoženy7
Národní házená - 3. místo v lize
BC Darren TJ Sokol Chrudimmuži7
Basketbal - vedoucí celek VčL
7.TJ ŠO Chrudimmuži6
Šachy - dlouholetý účastník 1. ligy
8.AFK Chrudimmuži4
Fotbal - 4. místo v divizi
9.AFK Chrudimmuži1
Lehká atletika - postup do 2. ligy
AVZO TSČ Chrudimmuži1
Radioklub - umístění na předních místech soutěží
11.SK Chrudimmuži B0
Fotbal - nováček OP přezimuje na 1. místě tabulky


Trenéři


UmístěníJménoKlubová příslušnostBody
1.STEJSKAL Ota (1964)FK ERA-PACK Chrudim73
Futsal - 4x mistr ČR, 2x vítěz ankety Trenér roku, technický vedoucí reprezentace
2.HOSTÁK Martin (1967)HC Chrudim34
Lední hokej - trenér 5. mužstva 1. ligy, bývalý reprezentant
3.BRŮNA Tomáš (1971)AFK Chrudim26
Lehká atletika - trenér úspěšných paralympioniků Aleše Kisého a Milan Bláhy
4.BARTŮŠEK Jaroslav (1970)FK ERA-PACK Chrudim16
Futsal-trenér mistrů ČR dospělých, 2x stříbrný s týmem U-18
5.ZAJÍC Ludvík (1960)AFK Chrudim14
Fotbal - trenér staršího dorostu, 2. místo v divizi
6.NĚMEC Pavel (1956)TJ ŠO Chrudim12
Šachy - trenér, hráč, funkcionář, organizátor šachových akcí, trenér Jakuba Půlpána
7.HOVORKOVÁ Simona (1966)TJ Sokol Chrudim11
Gymnastika - trenérka mládeže
8.LÉDL Milan (1941)BASF TJ Sokol Chrudim6
Házená - trenér mladšího dorostu, 3. místo v 2. lize
9.POLÁK Jiří (1965)HC Chrudim4
Lední hokej - trenér mládeže
10.ŠTĚPÁN Jan (1961)Shotokan karate Chrudim1
Karate - šéftrenér klubu
JIROUSEK Pavel (1973)AFK Chrudim1
Fotbal - trenér dospělých, 4. místo v divizi


Handicapovaní sportovci


UmístěníJménoKlubová příslušnostBody
1.KISÝ Aleš (1980)AFK Chrudim79
Lehká atletika - 4. místo na LPH v Pekingu, český rekord ve vrhu koulí
2.PROCHÁZKA Radek (1985)TJ Léčebna Košumberk51
Boccia - 3. a 13. místo na LPH v Pekingu
3.VEJRAŽKOVÁ Anežka (1991)TJ Léčebna Košumberk32
Lehká atletika - 6. a 7.místo ve sprintech na LPH v Pekingu
4.ŽIGA Viliam (1972)Spartak Slatiňany17
Běh na lyžích - 2x 1.místo na Speciální olympiádě 2008
5.BLÁHA Milan (1967)AFK Chrudim11
Lehká atletika - účastník soutěže ve vrhu koulí na LPH v Pekingu
6.MEDUNA Ladislav (1983)Spartak Slatiňany5
Běh na lyžích - 2. a 3. místo na Speciální olympiádě 2008
7.ZABLOUDILOVÁ Nela (1991)TJ Léčebna Košumberk3
Lehká atletika - 18. místo ve vrhu koulí na LPH v Pekingu


Síň slávy


UmístěníJménoKlubová příslušnostBody
1.HRUBEŠ Josef (1915)TJ Městec15
dlouholetý fotbalový funkcionář,nejstarší činný sekretář fotbalového klubu na Chrudimsku a zřejmě v celé ČR
držitel Ceny dr.Václava Jíry, udělenou ČMFS
držitel Medaile za práci ve prospěch tělovýchovy a sportu, udělenou ČSTV
2.PAZDERA Arnošt (1929)AFK Chrudim7
odchovanec AFK Chrudim dosáhl největších úspěchů ve Spartě Praha,v letech 1952-1958 reprezentoval v 19 utkáních Československo a vstřelil 3 branky
jeden ze zakládajících členů Klubu bývalých hráčů AFK, kteří již po 30 let organizují každoroční setkání
3.JENÍČEK Josef (1938)FC Nasavrky5
duše mládežnického fotbalu v Nasavrkách a především populárního žákovského turnaje, který je jeho zásluhou jednou z nejlépe dotovaných akcí v širokém okolí regionu
4.FIEDLER Karel (1949)AFK Chrudim4
Lehká atletika - 4. místo na ME veteránů ve skoku o tyči
5.BOUŠKA Jiří (1979)TJ ZP NOLA Teplice2
Odchovanec hlinecké cyklistiky - 2. a 3. místo na LPH v Pekingu, dvojnásobný mistr ČR
6.KONČICKÝ Vladislav (1958)AFK Chrudim1
Lehká atletika - 1. místo na ME veteránů ve vrhu koulí
WOFF Michal (1952)ČASPV1
dlouholetý sportovní funkcionář
8.JULIŠ Petr (1969)AFK Chrudim0
Lehká atletika - 2. místo na ME veteránů ve skoku o tyči
CERAL Jan (1952)FK ERA-PACK Chrudim0
dlouholetý futsalový funkcionář
ŠKRHA Martin (1973)SK Chrudim0
funkcionář fotbalového oddílu


Fair Play


UmístěníJménoKlubová příslušnostBody
1.HOLEKA Pavel (1982)TJ Svídnice25
fotbalový brankář, který při utkání OP proti Chroustovicím pomohl zachránit život protihráči, jemuž zapadl po nezaviněné srážce jazyk a ještě před příjezdem ARO mu obnovil životně důležité funkce
2.HOLINKOVÁ Marcela (1961)KRB Chrudim9
dlouholetá organizátorka humanitárního běhu proti rakovině „Běhu naděje“(dříve „Běh Terryho Foxe“), dále Monacký maratón, Novoroční běh Chrudimí a Nasavrky, podílí se i na ostatních sportovních a kulturních akcích v regionu, sama závodí ve veteránských kategoriích


Čtenářská anketa chrudimského deníku


UmístěníJménoKlubová příslušnostBody
1.JÁNOŠÍKOVÁ Lenka (1991)TC Chrudim675
Tenis - 28. místo na žebříčku dorostenek ČR
2.ŠTEFCOVÁ Kristýna (1996)Sokol Chrast433
Stolní tenis - 2. místo v žebříčku ČR mladších žákyň, 3x bronz z MČR, mnoho úspěchů i na mezinárodní úrovni









Sportovní unie Chrudimska
V Průhonech 685
537 03, Chrudim

e-mail: vcizinsky@quick.cz
tel/fax: 469 622 087
Česká Unie Sportu    Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
TOPlist






© woita 2018